قوانین و مقررات ورود به استادیوم
یکشنبه, 30 اردیبهشت, 1403
SUNDAY, May 19, 2024
پیست کارتینگ ( ورزشی )
معرفی
اطلاعات تماس
تعرفه
سرعت را بدون مخاطره تجربه كنيد! اين شعار مجموعه ورزشی كارتينگ آزادی (پيست فرمولا) است. از روزی كه چند خلبان قديمی نشستند و از وسايل كنار دستشان يك ماشين ساده و كوچك ساختند و توسط آن با هم به رقابت پرداختند مدت زيادی می گذرد. هر چند اين ماشين ها جذابيت و حرفه ای گری رقابت های اتومبيلرانی فرمول يك را ندارد، اما هيجان آن وصف ناپذير است.

پيست كارتينگ فرمولا واقع در ضلع شرقی مجموعه ورزشی آزادی در ماه های آغازين سال 1381 در پاركينگ شماره 14 در زمينی به مساحت 30 هزار متر مربع احداث شد. اين مجموعه بزرگ و منحصر بفرد خاورميانه با حمايت يكی از بزرگترين سازندگان ماشين های كارتينگ در جهان ساخته شده است.

كارخانه عظيم CRG قهرمان بی رقيب مسابقه های بين المللی كارتينگ در سطح جهان است و طراحی نقشه پيست فرمولا و نصب سيستم زمان گيری الكترونيكی با تأييد مهندسان اين شركت ايتاليايی به مرحله ساخت و اجرا رسيد.

طول اين پيست 800 متر و عرض آن بين 8 تا 10 متر است. اكنون اين پيست در طول هفته ميزبان رانندگان علاقمندی است كه با خودروهای اجاره ای يا شخصی به تمرين و تفريح می پردازند و سرعت را بدون مخاطره و با لذت و هيجان تجربه می كنند.

پيست فرمولا مكانی ايمن برای تست سرعت! ماشين های تفريحی كارتينگ (كارت های رنتال) ماشين هايی با قابليت هدايت و كنترل بالا هستند كه به سبب نوع طراحی شاسی و نزديك بودن مركز ثقل آن به سطح زمين از چسبندگی و فرمانپذيری بسيار خوب در سطح مسير حركت برخوردار است. به همين دليل تقريباً واژگونی اين وسيله بطور عادی غير ممكن است. لذا به افرادی كه علاقمند می باشند (حتی بدون داشتن گواهينامه) رانندگی حرفه ای را بدون خطر در پيست تجربه کنند، اين ورزش پرتحرك و مفرح توصيه می گردد.


تهران - کیلومتر 5 آزاد راه تهران کرج
مجموعه ورزشی آزادی
کد پستی: 1484813111
021 - 4473 90 22
©2018 Azadi Sport Complex, All Right Reserved