قوانین و مقررات ورود به استادیوم
یکشنبه, 30 اردیبهشت, 1403
SUNDAY, May 19, 2024
چهار شنبه 19 اردیبهشت
وزیر ورزش و جوانان:
وزیر ورزش و جوانان:
امسال 1200 میلیارد بودجه برای بازسازی مجموعه ورزشی آزادی تعلق گرفته است
وزیر ورزش و جوانان، از اختصاص بودجه 1200 میلیارد تومانی برای بازسازی مجموعه ورزشی آزادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، کیومرث هاشمی که در مراسم اختتامیه جام یونس شکوری حضور داشت، با بیان اینکه این جام قدمتی چند ساله دارد، گفت: همانطور که برای افتتاحیه حضور پیدا کردم و زمانی که چمن بازسازی شد قول دادیم در رقابت‌های پایانی هم حضور داشته باشم، این مراسم شرکت کردم.

وزیر ورزش و جوانان در واکنش به پرسشی که در خصوص التهابات اخیر در لیگ برتر و فضای ناخوشایند ایجاد شده از آن مطرح شد، گفت: موضوع مربوط به فدراسیون فوتبال است و بحث لیگ هم سازمان لیگ خود را دارد. بخش‌های مختلف فوتبال کشور متولی دارد و هر یک باید در راستای وظایف قانونی خود عمل کنند. در نشستی که با هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال داشتیم به همین نکات اشاره داشته و تقاضا کردیم مخصوصاً در هفته‌های پایانی لیگ که دیدار‌ها حساس‌تر می‌شود سازمان لیگ دقت لازم را در تمام بخش‌ها داشته باشد به ویژه در بخش فرهنگی و داوری تا مردم دغدغه‌ای نداشته باشند.

هاشمی با بیان اینکه هر کدام از تیم‌ها هواداران خاص خود را دارند، افزود: هر آنچه به آرامش فوتبال کشور کمک می‌کند باید در آن راستا گام برداشته شود و امیدوارم با برنامه ریزی خوبی که سازمان لیگ انجام می‌دهد چهار هفته پایانی لیگ مسابقات به بهترین شکل مدیریت شود.

وی در خصوص مکاتبات اخیر با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز گفت: در آن نامه دغدغه‌های خودم را مطرح کردم، اساس ورزش ما مسائل فرهنگی است، انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و در کل موضوعات فرهنگی از موضوعات اساسی است و ما همواره به مدیران در تمام بخش‌ها تاکید می‌کنیم آن را رعایت کنند. فوتبال به دلیل همه گیر بودنش نقش بیشتری در این زمینه دارد. از مجموعه فدراسیون‌ها خواسته ایم برای هر اقدامی باید پیوست فرهنگی داشته باشند. بعضاً نگرانی‌هایی وجود دارد، البته که علاوه بر این مباحث خوبی هم مطرح شده است، در همین دیداری که سال گذشته جامعه ورزش با مقام معظم رهبری داشت تشکر‌هایی که ایشان داشتند ناظر بر بخش‌های فرهنگی و اقدامات فرهنگی بود که ورزشکاران و فدراسیون‌های ما داشتند که این جای تقدیر و تشکر دارد. در عین حال باید به مواردی که موجب آسیب فرهنگی می‌شود توجه لازم را داشت.

وزیر ورزش و جوانان در مورد زیرساخت‌ها و مهیا شدن آن برای حضور کامل تماشاگران گفت: می‌دانیم باشگاه‌های ما کمتر از زیرساخت لازم برخوردار هستند و عموماً از ورزشگاه‌های اجاره‌ای استفاده می‌کنند، تا جایی که امکان داشته باشد ورزشگاه‌هایی که متعلق به دستگاه ورزش کشور است را به روز رسانی می‌کنیم و کمک کنیم تا تمام اقشار از این ظرفیت استفاده کنند. در سال جاری و در قانون بودجه ۱،۲۰۰ میلیارد تومان برای مجموعه ورزشی آزادی لحاظ کردیم که عمده اعتبار برای استادیوم فوتبال هزینه می‌شود تا دغدغه و نگرانی‌ها کمتر شود البته باید باشگاه‌ها هم باید به این موضوعات توجه کنند، باشگاه‌هایی در اصفهان، کرمان و … داریم که زیرساخت دارند. آن‌ها هم باید کمک کنند و زیرساخت‌ها را فراهم کنند تا شرایط کاملاً فرهنگی در فوتبال وجود داشته باشد و بدون هیچ گونه دغدغه هوادار بتواند حضور پیدا کند و از فوتبال لذت ببرد.


تهران - کیلومتر 5 آزاد راه تهران کرج
مجموعه ورزشی آزادی
کد پستی: 1484813111
021 - 4473 90 22
©2018 Azadi Sport Complex, All Right Reserved