قوانین و مقررات ورود به استادیوم
سه شنبه, 04 اردیبهشت, 1403
TUESDAY, April 23, 2024
پیست اسکیت ( ورزشی )
معرفی
اطلاعات تماس
تعرفه
پیست اسکیت مجموعه ورزشی آزادی در اختیار فدراسیون اسکیت بوده که از طریق درب شرقی ورودی 16 قابل دسترسی است. این پیست با مساحت کل 32000 متر مربع در هنگام برگزاری مسابقات می تواند پذیرای 1000 نفر تماشاچی است.

تاریخچه اسکیت در جهان اختراع کفش اسکيت در سال 1763 توسط يک بلژيکی به نام ژوزف مرلين به ثبت رسيد. وی که با سوار شدن بر کفش های جديد خود به يک میهمانی در لندن رفته بود به ناگاه با آيينه ای بسيار بزرگ و قيمتی برخورد کرد. به غير از مرلين مخترعين ديگری هم کفش های اسکيت با مدل های مختلف ساختند که اکثر اين کفش ها دارای چرخ های خطی بودند که کفش های تيغدار پاتيناژ را تداعی می کردند.

56سال بعد "موسيو پتيبلد" فرانسوی نوع ديگری از کفش های اسکيت را به ثبت رساند. وی ادعا می کرد که تمامی حرکات پاتيناژ را با کفش های اسکيت نيز می توان انجام داد، اما در عمل ثابت شد که بسياری از حرکات بر روی کفش های پتيبلد يا غير ممکن و يا بسيار مشکل است. همگام با افزايش اجتماع اسکيت در اواخر قرن19 و اوايل قرن 20 ورزش هايی که با اسکيت مرتبط بودند گسترش پيدا کرد. در سال 1985 توليدکنندگان شروع به ساخت نوعی ديگر از کفش های اسکيت به نام in line برای علاقه مندان به حفظ سلامتی کردند. در هنگامی که اين اسکيت در دهه 91 در بازار عمومی توزيع گردید، بازی های تفريحی هاکی دچار حرکت و جنبشی دوباره و جديد شد به طوری که در اواسط دهه 90 اين ورزش به يکی از پر طرفدارترين ورزش ها در آمريکا تبديل شد.

ورزش اسکيت از حدود سال 1985 آغاز شد که تا به امروز از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار است. سازمان بين المللی ناظر بر اين ورزش بر آورد کرد اين ورزش از سال 1991 تا کنون حدود 512 درصد رشد داشته و اينک يکی از ورزش های بيست گانه مطرح دنيا به حساب می آيد.

"لوئيس لگرانج" در سال 1849 يک جفت کفش اسکيت اين لاين ساخت تا در اپرای فرانسوی Leprophel نمايش اسکيت را روی يخ شبيه سازی کند. اين اولين باری بود که اين لاين اسکيت به طور موفقيت آميز مورد استفاده قرار گرفت اما به علت اينکه اين وسيله توانايی دور زدن و ترمز گرفتن را نداشت به عنوان يک اختراع علمی يا وسيله کاربردی به حساب نيامد تا اينکه در اوايل 1860 در (مينيسوتای آمريکا) يک گروه از بازيکنان هاکی روی يخ از اين وسيله با کفشی از پوسته سخت و چرخ های جديد از املاح آلی اسيد کاربنيک برای تمرين در خارج از پيست استفاده کردند. تاکنون رشته های زیادی از دل ورزش اسکیت بیرون آمده اند که در سطح جهان شاهد برگزاری رقابت های آنان هستیم. این ورزش به بازی های آسیایی راه یافته و انتظار می رود به المپیک نیز راه یابد.


تهران - کیلومتر 5 آزاد راه تهران کرج
مجموعه ورزشی آزادی
کد پستی: 1484813111
021 - 4473 90 22
©2018 Azadi Sport Complex, All Right Reserved