سه شنبه 20 اردیبهشت تست انتخابی تیم ملی آب‌های آرام در دریاچه آزادی برگزار شد  
   
  تست انتخابی تیم ملی آب‌های آرام در بخش بانوان و آقایان با معرفی نفرات برتر در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در این تست که در دو بخش بانوان و آقایان ودر رده سنی بزرگسالان برگزار شد، نفرات برتر تست انتخابی آذر ۱۴۰۰ و مسابقات قهرمانی کشور زیر ۲۳ سال و جوانان حضورداشتند.

ورزشکاران در مسافت ۱۰۰۰ و ۵۰۰ متر آقایان و ۵۰۰ و ۲۰۰ متر بانوان در مواد کایاک و کانو رقابت کردند.
۱۳ قایقران در کانوی بانوان، ۱۹ قایقران در کایاک بانوان، ۱۸ قایقران در کایاک آقایان و ۷ قایقران در کانوی آقایان در این تست شرکت کردند.
ورزشکاران در گروه‌های مقدماتی به رقابت پرداختند و پس از آن ۶ نفر هر ماده در هر مسافت در فینال مسابقه دادند.
در پایان نفرات برتر هر ماده بشرح زیر مشخص شدند.

در کایاک ۱۰۰۰ متر آقایان صادق زمانی از گیلان با زمان ۳:۴۹.۴۶۰ دقیقه، فربد کیانی از زنجان با زمان ۳:۵۲.۶۶۰ دقیقه و ابوالفضل درجزی از گیلان با زمان ۳:۵۳.۷۱۰ دقیقه اول تا سوم شدند.

در کانوی ۱۰۰۰ متر آقایان کیا اسکندانی از تهران با زمان ۴:۱۰.۱۳۰ دقیقه، شایان حسینی از بوشهر با زمان ۴:۱۵.۵۳۰ دقیقه و عرفان زنده‌پی با زمان ۴:۱۶.۵۲۰ دقیقه دررده‌های اول تاسوم قرارگرفتند.
در کانوی ۵۰۰ متر هدیه خیرآبادی از تهران با زمان ۲:۱۶.۷۰۰ دقیقه اول، هیوا افضلی از کرمانشاه با زمان ۲:۱۸.۲۷۰ دقیقه دوم و مائده شورگشتی از تهران با زمان ۲:۱۹.۶۵۰ دقیقه سوم شدند.

در کایاک ۵۰۰ متر بانوان کیانا کمال‌زاده از هرمزگان با زمان ۲:۰۳.۳۳۰ دقیقه، سما یاسمی از کرمانشاه با زمان ۲:۰۶.۵۷۰ دقیقه و گلناز غضنفریان از مازندران با زمان ۲:۰۷.۱۳۰ دقیقه مکان‌های اول تا سوم رابه خود اختصاص دادند.

در کانوی ۵۰۰ متر آقایان کیا اسکندانی از تهران با زمان ۱:۵۸.۶۸۰ دقیقه اول، عرفان زنده‌پی از بوشهر با زمان ۲:۰۲.۵۱۰ دقیقه دوم و شایان حسینی از بوشهر با زمان ۲:۰۴.۹۲۰ دقیقه سوم شدند.

در کایاک ۵۰۰ متر آقایان صادق زمانی از گیلان با زمان ۱:۴۸.۶۶۰ دقیقه، امیر آقامیرزایی از گیلان با زمان ۱:۴۸.۸۸۰ دقیقه و ابوالفضل درجزی از گیلان با زمان ۱:۴۹.۲۱۰ دقیقه اول تا سوم شدند.

در کانوی ۲۰۰ متر بانوان هیوا افضلی از کرمانشاه با زمان ۵۰.۲۵ ثانیه، هدیه خیرآبادی از تهران با زمان ۵۲.۶۳ ثانیه و مائده شورگشتی از تهران بازمان ۵۳.۵۳ ثانیه برسکو‌های اول تا سوم ایستادند.

در کایاک ۲۰۰ متر بانوان کیانا کمال‌زاده از هرمزگان با زمان ۴۵.۸۶ ثانیه اول سما یاسمی از کرمانشاه با زمان ۴۶.۷۳ ثانیه دوم و گلناز غضنفریان از مازندران با زمان ۴۶.۷۶ ثانیه سوم شدند.

نتایج این تست در اختیار کمیته و کادر فنی تیم ملی آب‌های آرام قرار می‌گیرد و با صلاحدید سرمربی تیم ملی نفراتی به ملی‌پوشان اضافه خواهند شد.