چهارشنبه, 29 دی, 1395
WEDNESDAY, January 18, 2017
یک شنبه 19 دی
از وزارت بهداشت برای امضای تفاهم نامه تشکر می کنم؛
از وزارت بهداشت برای امضای تفاهم نامه تشکر می کنم؛
وزیر ورزش و جوانان گفت: هدف از امضای تفاهم نامه، اول تحرک بدنی بیشتر و سپس تغذیه سالم در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تشکر می کنم از دکتر هاشمی و همکارانشان و همچنین مجموعه وزارت ورزش که شرایطی را ایجاد کردند که این تفاهم نامه به امضا برسد. هدف از امضای این تفاهم نامه اول تحرک بدنی بیشتر و همچنین تغذیه سالم در جامعه است.

وی در ادامه افزود: از آنجا که بحث اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید زیادی بر آن دارند در جامعه در حال پیشرفت است، بحث ورزش همگانی می تواند یکی از نکات مهم در موضوع اقتصاد مقاومتی باشد چون با سلامت جامعه ارتباط مستقیم دارد و می تواند هزینه های درمان را کاهش دهد.

سلطانی فر گفت: از نکات مهمی که در این تفاهم نامه به آن توجه ویژه داریم این است که با هم افزایی باید تلاش مضاعفی انجام شود که جامعه تحرک بیشتری داشته باشد. برنامه ریزی های لازم را انجام خواهیم داد که سلامت را در جامعه نهادینه کنیم و صرفه جویی های لازم در نظر گرفته شود. توسعه ورزش همگانی یکی از ملزوماتی است که هم رهبر معظم انقلاب و هم دکتر روحانی رییس جمهوری روی آن تاکید زیادی دارند و از ابتدای دولت یازدهم سعی شده است به این مقوله توجه کافی شود. دکتر گودرزی نیز در مدتی که در وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند، روی مسأله ورزش همگانی تاکید می کردند و بنده نیز یکی از برنامه هایی که در مجلس شورای اسلامی ارایه دادم افزایش ورزش همگانی و همه گیر شدن آن در جامعه بود.

وی در ادامه افزود: سعی داریم با سازوکار مناسب اقتصاد ورزش را که تا به الان مغفول واقع شده بود به آن رسیدگی کنیم و با استفاده از سرمایه گذاران خصوصی توسعه ورزش همگانی را به سمت مطلوبی پیش ببریم. خوشبختانه در این مدت خیرین زیادی به سمت سرمایه گذاری در ورزش روی آورده اند و قصدمان این است که ضریب بهره وری را بالا ببریم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی هایی که انجام خواهیم داد شور و شعف را در بین جوانان گسترش می دهیم. ورزش بخشی از برنامه جوانان است که با استفاه از آن قصد داریم که مقداری از مشکلات آنها را کاهش دهیم. ورزش یکی از ابزارها برای حل مشکلات جوانان است. امیدوارم که با همکاری با دیگر دستگاه های اجرایی مشکلات جوانان مثل ازدواج و مسکن حل شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به تاثیرات چشمگیر و گسترده ای که ورزش روی سلامت جسم و روح دارد و همچنین کاهش بیماری های مختلف و ایجاد سلامتی بیشتر برای همه مردم در کشورهای دنیا از جمله ایران با توجه به سیاست هایی که دولت تدبیر و امید جهت گسترش ورزش همگانی و گسترش نظام سلامت برای همه مردم دارد تلاشمان این است که با همه امکاناتی که در اختیار داریم هم در وزارت ورزش و جوانان و هم در سایر دستگاه ها این تفاهم نامه را به صورت مطلوبی عملی کنیم.

سلطانی فر اظهار داشت: یکی از راه های ترغیب مردم برای روی آوردن به ورزش ایجاد شرایط مناسب برای ورزش کردن است که به طبع کاهش درمان را در پی خواهد داشت. با کارگروهی که مشخص شده قرار است به صورت دوره ای در خصوص این تفاهم نامه کارهایی را انجام دهیم و امیدواریم که دستاوردهای مهم و خوبی را در راستای سلامت مردم به دست آوریم.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چقدر خودتان به امر ورزش توجه می کنید تصریح کرد: در چند سال گذشته با همه گرفتاری ها و مشغله ای که داشتم، سه بار در هفته ورزش در برنامه من جای دارد و معمولا سعی می کنم پیاده روی را هر روز انجام دهم. یک جلسه شنا، یک جلسه والیبال و یک جلسه تنیس برنامه هفتگی ورزشی من است.

سلطانی فر در پاسخ به این سوال که آیا این تفاهم نامه با سایر دستگاه های اجرایی نیز به انجام خواهد رسید پاسخ داد: علاوه بر 10 هزار مکان ورزشی که زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان است 3 هزار مکان متعلق به وزارت آموزش و پرورش، 8 هزار مکان متعلق به نیروهای مسلح و هزار مکان متعلق به شهرداری تهران در کشور موجود است که ما باید سعی کنیم استفاده لازم را از این اماکن ورزشی ببریم.

وی گفت: با احتساب همه اماکن ورزشی دستگاه ها و نهادهای کشور سرانه ورزشی مناسبی در اختیار داریم که باید با برنامه ریزی استفاده بهینه را از این اماکن کنیم. کارگروهی را با محوریت سازمان برنامه و بودجه آماده کرده ایم که بتوانیم اطلاعات دقیق در خصوص سرانه های ورزشی کشور مشخص کنیم. با وجود این امکانات قسمت اعظمی از مشکلات ما حل خواهد شد.


تهران - کیلومتر 5 آزاد راه تهران کرج
مجموعه ورزشی آزادی
021 - 4473 90 22
©2016 Azadi Sport Complex, All Right Reserved