جمعه, 06 اردیبهشت, 1398
FRIDAY, April 26, 2019
چهار شنبه 21 شهریور
سالن بسکتبال آزادی میزبان تیم های ملی ایران و فیلیپین
سالن بسکتبال آزادی میزبان تیم های ملی ایران و فیلیپین
تیم های ملی بسکتبال ایران و فیلیپین فردا پنج شنبه بیست و دوم شهریور ماه در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی چین از ساعت 17 در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی، تیم ملی بسکتبال ایران فردا در حالی از فیلیپین میزبانی می کند که در رقابت های انتخابی جام جهانی 2019 در خانه هیچ باختی نداشته است.

البته ملی پوشان بسکتبال ایران یک شکست مقابل عراق متحمل شده اند که شکستی خارج از خانه بود. همان شکست را هم در دیدار برگشت جبران کردند و در خانه به پیروزی رسیدند.

تیم ملی بسکتبال ایران در رقابت های انتخابی 5 برد و یک شکست ثبت کرده است. آمار نتایج برای تیم ملی فیلیپین 4 برد و دو شکست است.

تقابل با فیلیپین آغاز به کار پنجره چهارم انتخابی جام جهانی 2019 چین برای تیم ملی بسکتبال ایران است. ایران در این پنجره شش مسابقه انجام خواهد داد، شش مسابقه رفت و برگشت مقابل تیم های فیلیپین، ژاپن و استرالیا. برد مقابل ژاپن و فیلیپین تا حد بسیار زیادی صعود ایران به جام جهانی 2019 چین را تثبیت می کند.

تیم ملی بسکتبال فیلیپین که ماه های بسیار جنجالی را پشت سر گذاشته به دلیل درگیری فیزیکی بازیکنان و مربیانش در دیدار با استرالیا 11 محروم دارد، از جمله سرمربی این تیم. این تیم حالا با اتکا به سه بازیکن آمریکایی و یک بازیکن آلمانی که همگی در بازی های آسیایی 2018 به میدان رفتند گام به سالن بسکتبال آزادی و دیدار با ایران می گذارد. نکته مهم این است که کلارکسون دیگر آمریکای تیم ملی فیلیپین در مسابقه فردا تیم ملی بسکتبال کشورش را همراهی نمی کند.

فیلیپینی ها در غیاب 11 بازیکن و مربی محروم خود در اندونزی به عنوان پنجمی رسیدند.

نقطه قوت فیلیپینی ها که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد پرتاب های بی نقص و سه امتیازی آنهاست. تا پیش از محرومیت بازیکنان این تیم، نقطه قوت آنها سنتر بود اما حالا آنها با اتکا به شوتزن های فوق العاده خطرناک که متبحرانه سه امتیازی می زنند امیدوار هستند تا مقابل ایران نتیجه مورد نظر را به دست بیاورند. فورواردهای شوتزن و خطرناک این تیم باید مهار شوند و از اینرو شاگردان مهران شاهین طبع کار بسیار سختی دارند اما نباید این نکته را فراموش کرد ایران تا امروز در خانه به هیچ تیمی فرصت پیروزی نداده است.

تیم ملی بسکتبال فیلیپین با محرومیت سرمربی قبلی‌اش اینک با یک مربی فیلیپینی به نام «ینگ گو یائو» در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی 2019 چین بازی می کند.
فیلیپین با وجود معضل محرومیت بازیکنانش هنوز خطرناک است. تقابل فردای این تیم با ایران برای آنها چالش بسیار بزرگی به شمار می رود.


تهران - کیلومتر 5 آزاد راه تهران کرج
مجموعه ورزشی آزادی
کد پستی: 1484813111
021 - 4473 90 22
©2017 Azadi Sport Complex, All Right Reserved